Najlepsze drukarki do biura

Lipiec 6 2015 12:22PM

Bez drukarki nie obejdzie się żadna firma, sklep, a tym bardziej biuro, w którym tworzy się niezliczoną ilość dokumentów. Jaką drukarkę wybrać do biura, a jaką drukarkę będzie potrzebowała jednoosobowa firma?

printer-790396_640

Tak naprawdę wszystko zależy od ilości drukowanych dokumentów. Jeśli są to pokaźne liczby i takie dokumenty produkuje się codziennie, warto zwrócić uwagę na moc przerobową drukarki, to znaczy ile stron jest w stanie wydrukować w ciągu minuty. Szybkie i bardzo szybkie drukarki drukują nawet kilkadziesiąt stron i czy to prawda, że drukarki, które drukują przy pomocy atramentu działają wolno?

Jeszcze kilka lat temu drukarka atramentowa drukowała bardzo wolno. Obecnie takie drukarki są jednymi z najszybszych drukarek na świecie. To urządzenia wielofunkcyjne, które nie tylko drukują, ale i tworzą kopie oraz skanują dokumenty. Najnowocześniejsze drukarki atramentowe potrafią wydrukować 70 stron w ciągu jednej minuty, 80 tysięcy stron przez miesiąc. Drukarka atramentowa jest najbardziej popularnym urządzeniem drukującym, które wykorzystuje się w biurach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że drukarka atramentowa jest tańsza, ale… i tu pojawiają się pierwsze schody.

Problem stanowi nie cena samego urządzenia, ale jej części wymienne, niezbędne do pracy urządzenia i samego druku. Tusz jest o wiele droższy od toneru. Nie zawsze można kupić jego tańszy zamiennik, ponieważ nie do wszystkich typów drukarek takie zamienniki istnieją. Podobnie jest z tonerami. Nowe urządzenia działające na tusz, można z powodzeniem połączyć z komputerem przez port USB lub WiFi. Natomiast ich starsze wersje mogą nie mieć odpowiednich sterowników kompatybilnych z nowymi, komputerowymi programami operacyjnymi, więc warto przed zakupem sprawdzić, czy drukarka będzie w ogóle sprawnie działać i czy uda się ją podłączyć do komputera. Jeśli jednak wszystko będzie sprawnie działało, to na pewno drukarka atramentowa przyda się w biurze, gdzie nie drukuje się wiele lub do domowego użytku. W innym przypadku drukarka laserowa monochromatyczna będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na szybkość druku i cenę toneru oraz możliwości techniczne samego urządzenia.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.